Jste zde

Česká republika

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Říjen 14, 2022 - 20:30
Městská policie

BRNO: Nákupní centrum v Nádražní ulici zažilo ve čtvrtek dramatickou situaci. Na místě totiž musela zasahovat hlídka městské policie, kdy vyjížděla k opilé rozhádané dvojici.

 

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Říjen 5, 2022 - 17:00
Zaměstnanci Olomouckého kraje darovali krev

OLOMOUC: V minulosti pomáhali při zvládání covidové epidemi, poté se zvládáním uprichlické krize, související s válkou na Ukrajině, teď darovali krev. Řeč je o zaměstnancích krajského úřadu v Olomouci. 

Autor: 
Inregion
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Středa, Říjen 5, 2022 - 16:30
Ocenění pro Dobrochov

DOBROCHOV: Lokální biocentrum s rybníky, výsadba původních odrůd stromů nebo přírodní odhlučnění ruchu z blízké dálnice. Také za to získala obec Dobrochov v soutěži Entente Florale Europe zlaté ocenění. V maďarském Balatonfüredu ho zástupci obce převzali koncem září.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Říjen 4, 2022 - 20:15
Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí se představuje

Velké Meziříčí: Stejně tak, jako každý rok, stojí žáci devátých tříd základních škol před výzvou, kam jít po základce dále studovat. K tomu, jak si vybrat tu správnou školu, jim v celé řadě případů může pomoci nejen samotná webová prezentace daných institucí, ale i to, jak se ústavy, nabízející sekundární vzdělání, prezentují veřejnosti.

Museum Kampa je dočasně uzavřeno

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Červenec 17, 2020 - 17:45

O víkendu budou brány Musea Kampa v Praze uzavřeny, a to kvůli požáru, který areál postihl ve středu. Škody, které oheň napáchal, byly vyčísleny na zhruba dvacet milionů korun. Umělecká díla nacházející se v Museu zničena nebyla, zčásti je však bude možná nutné rekonstruovat. Některé exponáty jsou totiž pokryty popílkem. Museum plánuje otevřít expozice zhruba za čtrnáct dní, a to alespoň provizorně. „Náš plán je do 14 dnů otevřít alespoň provizorně část muzea, nejméně zasažené je dolní patro. Druhá část muzea bude zavřena několik měsíců,“ popsal Jiří Pospíšil, který je šéfem správní Nadace Jana a Medy Mládkových, jenž muzeum provozuje. Podle Musea se uskuteční představení Meda.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 21:00

V prvním pololetí výrobce letadel dodal jen 70 strojů, meziročně tedy o 71 procenta méně. Od začátku roku získala společnost objednávku jen na 59 letadel a zákazníci 382 objednávek zrušili. Zrušené objednávky se týkaly zejména problematických letounů typu 737 Max. Konkurenčnímu Airbusu se dodávky snížily o 49 procent, tedy nejvíce za posledních 16 let. 

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 20:30

Služba Spotify je nyní k dispozici v Rusku a dalších 12 evropských trzích. Třináct nových trhů, kde byla služba Spotify spuštěna, zahrnuje Albánii, Bělorusko, Bosnu a Hercegovinu, Chorvatsko, Kazachstán, Kosovo, Moldavsko, Černou Horu, Severní Makedonii, Rusko, Srbsko, Slovinsko a Ukrajinu. "Spuštění služby otevírá brány téměř 250 milionům fanoušků, aby mohli, prostřednictvím platformy Spotify, začít objevovat novou hudbu z celého světa, a také umožní umělcům v regionu oslovit rostoucí počet fanoušků v globálním měřítku," řekl Gustav Gyllenhammar, viceprezident společnosti Spotify se zaměřením na zvyšování prezence na trhu a počet předplatitelů. Služba Spotify je k dispozici zdarma. Burzovní index NYSE: SPOT.

Ztráty restaurací budou kvůli koronaviru zhruba 25 miliard korun

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 20:00

I přes desetiprocentní zvýšení průměrné útraty za oběd v červnu orptoi únoru, tedy o 4,50 koruny na červnových průměrných 134,40 se propadnou tržby restaurací. Podle společnosti Edenred, která provozuje stravenkové karty Ticket Restaurant, se počty návštěv pohostinských podniků nedostaly na předkoronavirovou úroveň  a v šestém měsíci letošního roku se do restaurací šlo naobědvat o 18 procent méně lidí, než vloni.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 19:45

Britskému prodejci módy se zvýšil díky koronaviru zisk, podobně jako mnoha dalším internetovým firmám. Asosu tržby ve čtyřměsíčním období do konce června vzrostly o deset procent na 1,01 miliardy liber. Společnost těžila z výhody uzavření kamenných obchodů v době protikoronavirových opatření. Firma Asos dodává své zboží i do České republiky.

Opilého návštěvníka nemocnice odvedli v poutech brněnští strážníci

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 19:30

Personál nemocnice u svaté Anny se včera odpoledne obrátil na tísňovou linku 156 kvůli mladému návštěvníkovi, který se prý choval agresivně, nedbal na pokyny zaměstnanců a ohrožoval pracovníka ostrahy. Zdravotníci proto městskou policii požádali o spolupráci při jeho vykázání. Třicetiletý muž doprovázel na vyšetření svého kamaráda, přitom však údajně urážel ostatní pacienty a obtěžoval je nevhodnými poznámkami. Při rozhovoru se strážníky neustále odváděl řeč na jiná témata, působil roztržitě a strážníci nabyli dojmu, že je silně opilý nebo pod vlivem drog. K popíjení alkoholu se jim po chvíli sám přiznal. Čekárnu sice nejprve odmítal opustit, ale strážníci ho trpělivým přístupem a neústupným opakováním svého požadavku přesvědčili, aby je doprovodil ven. Už během cesty se však několikrát pokusil vrátit a nerespektoval ani opakované výzvy. Strážníci proto museli použít donucovací prostředky a muže spoutat. Zdravotníkům potom asistovali při jeho převozu na záchytnou stanici a případ předali ke správnímu orgánu pro neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Muž se navíc zdržoval silně opilý ve zdravotnickém zařízení, což zákon také nedovoluje. Hrozí mu za to pokuta do dvaceti tisíc korun.

Stránky

Subscribe to Česká republika