Jste zde

Olomoucký kraj

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Říjen 5, 2022 - 17:00
Zaměstnanci Olomouckého kraje darovali krev

OLOMOUC: V minulosti pomáhali při zvládání covidové epidemi, poté se zvládáním uprichlické krize, související s válkou na Ukrajině, teď darovali krev. Řeč je o zaměstnancích krajského úřadu v Olomouci. 

Autor: 
Inregion
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Středa, Říjen 5, 2022 - 16:30
Ocenění pro Dobrochov

DOBROCHOV: Lokální biocentrum s rybníky, výsadba původních odrůd stromů nebo přírodní odhlučnění ruchu z blízké dálnice. Také za to získala obec Dobrochov v soutěži Entente Florale Europe zlaté ocenění. V maďarském Balatonfüredu ho zástupci obce převzali koncem září.

Ztráty restaurací budou kvůli koronaviru zhruba 25 miliard korun

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 20:00

I přes desetiprocentní zvýšení průměrné útraty za oběd v červnu orptoi únoru, tedy o 4,50 koruny na červnových průměrných 134,40 se propadnou tržby restaurací. Podle společnosti Edenred, která provozuje stravenkové karty Ticket Restaurant, se počty návštěv pohostinských podniků nedostaly na předkoronavirovou úroveň  a v šestém měsíci letošního roku se do restaurací šlo naobědvat o 18 procent méně lidí, než vloni.

Autor: 
Karin Geislerová
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 19:00
Jednání o bezpečnosti v Olomouckém kraji

OLOMOUC: Jednání se uskutečnilo dnes v budově olomouckého hejtmanství, kterému není přerovská bezpečnostní situace lhostejná. V Přerově dochází ke sporům mezi zástupci dvou znesvářených romských rodin jejichž vzájemným potyčkám nedávno musel učinit přítrž zásah policie.

Internetové bankovnictví Komerční banky bude opět nedostupné

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Červenec 15, 2020 - 20:00

Internetové bankovnictví aplikace "MojeBanka" bude pro klienty Komerční banky opět nedostupné, a to od páteční dvaadvacáté hodiny večerní do sobotního odpoledne. V sobotu by měl výpadek služeb trvat do šestnácté hodiny. Dnes o tom Komerční banka informovala klienty prostřednictvím aplikace Moje banka. Podle KB jde v avizovaném výpadku o přípravu novinek, jakými je například zrychlené odesílání SEPA plateb a elektornické výpisy pro fondy Amnudi.

 

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Červenec 15, 2020 - 17:15
Výpadky Komerční banky

PRAHA: Stovkám negativních reakcí rozhořčených klientů museli v posledních dnech čelit pracovníci Komerční banky. Klienti si stěžovali na nefunkčnost internetového bankovnictví a nedostupnost některých služeb.

 

Osobnosti gastronomie, ale i lázně letos usilují o ocenění v cestovním ruchu

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Červenec 14, 2020 - 17:45

Čtvrtý ročník ankety Olomouckého kraje, která cílí na cestovní ruch v regionu, má pět kategorií a stejný počet nominovaných v každé z nich. O vítězi každé kategorie rozhodne veřejnost. Lidé mohou prostřednictvím stránek http://cenykraje.cz hlasovat pro novinku v cestovním ruchu, zimní středisko, lázeňský balíček nebo eco friendly zařízení a také osobnost gastronomie.

„Hlasování probíhá do 30. srpna. Slavnostní vyhlášení cen se uskuteční 24. září na tradičním místě v Arcibiskupském paláci v Olomouci,“ dodal Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje.

Ceny cestovního ruchu uděluje olomoucké hejtmanství od roku 2017 jako první v České republice.

Konkurenční výhodu přinese certifikát Společnost přátelská rodině

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Neděle, Červenec 12, 2020 - 20:00

Certifikát Společnost přátelská rodině je udělován změstnavatelům na dobu tří let. Přihlášené organizace projdou auditem, který se zaměřuje na čtyři základní oblasti. Hodnoceny jsou například zaměstnavatelské podmínky, a především prorodinné aktivity. Zájemce o certifikát Společnost přátelská rodině musí úspěšně projít dotazníkovým šetřením, obstát při kontrolní návštěvě i před závěrečnou tříčlennou porotou. Projekt pořádá Síť pro rodinu. Uzávěrka letošních přihlášek je stanovena na poslední srpnový den. Slavnostní předávání certifikátů se uskuteční na podzim.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Červenec 8, 2020 - 21:45
Vojenské letiště v Náměšti nad Oslavou

PRAHA: Nová místa, nové pozice, rozšíření armádního sboru a nové příležitosti od ledna inzeruje na svém webu Armáda České republiky. Cílem je doplnit řady vojáků v několika posádkách a poskytnout příležitost dalším uchazečum o službu v ozbrojených silách.

Olomoucký kraj letos investuje desítky milionů korun do podpory cestovního ruchu

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Červenec 8, 2020 - 19:45

O dvanáct milionů korun více oproti jiným rokům investuje letos hejtmanství do podpory cestovního ruchu letos. V jiných letech kraj do této podpory investuje zhruba 30 milionů. Hejtmanství plánuje i tzv. tvrdé investice - ty spočívají v budování turistické infrastruktury, jako jsou třeba parkoviště, nebo rozvoj kempů a míst určených pro odstavení karavanů a obytných přívěsů.

„Náš region si lidé v ČR volí jako čtvrtou nejčastější lokalitu, kam se vydat na letní dovolenou. To je sice dobré hodnocení, jsme ale přesvědčení, že máme velký potenciál k tomu, abychom přilákali ještě více turistů,“ uvedl Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje.

 

Stránky

Subscribe to Olomoucký kraj