Jste zde

Tisková zpráva

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Středa, Duben 22, 2020 - 15:30
Ukliďme Česko

ČESKÁ REPUBLIKA: Den Země slaví padesáté výročí. Letos bude zaměřen na digitální úklid. I ve virtuálním světě totiž existuje znečištění, které ovlivňuje reálné prostředí. Zapojit se může každý, celosvětovou úsporu zjistíme po akci na webu www.worldcleanupday.org.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Březen 30, 2020 - 19:30
Jan Přeučil

Nemůžeme na chatu, tak budeme na chatu. Tato slovní hříčka vystihuje projekt, který propojí seniory s osobnostmi z řad umělců, sportovců, lékařů či vědců. Cílem iniciativy, kterou organizuje obecně prospěšná společnost GENERACE i60, je odpoutat pozornost od negativních zpráv a nabídnout seniorům možnost povídat si s lidmi, které znají jen z médií.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Březen 26, 2020 - 21:30
Doprava bude omezena

OLOMOUC: Zhruba o sedm procent méně vlaků vyjede v pondělí 30. března na tratě v Olomouckém kraji. Redukce spojů, která souvisí se současným nouzovým stavem a opatřeními vlády, potrvá až do odvolání. Dopravce nevypraví především posilové soupravy, jimiž děti cestovaly do škol a zpět.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Úterý, Březen 24, 2020 - 17:45
Nemocnice v Novém Městě na Moravě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ: Na základě potvrzeného pozitivního testu u jednoho zdravotnického pracovníka jednoho ze tří interních oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě bylo dnes na pokyn Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě toto oddělení uzavřeno.

PRAHA: Multimediální značka Pigy si pro děti připravila sérií pohádkového vyprávění pod názvem „Ježucháč“. V jednotlivých dílech představí jednoduchou a hravou formou dětem, co se v současné době kolem nich děje, například proč máme všichni nosit roušky, dodržovat hygienu nebo se starat jeden o druhého a především prarodiče. Premiéra první pohádky „Všichni jsme záchranáři“ se uskutečnila ve středu 18. března.

 

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Středa, Únor 26, 2020 - 06:45
Kraj Vysočina pokračuje ve vyplácení motivačních stipendií v učebních oborech

VYSOČINA : Již desátým rokem vyplácí Kraj Vysočina motivační stipendia žákům ve vybraných učebních oborech. Od roku 2013 je navíc podpora vyplácena kontinuálně po celé tři roky studia. Ke konci loňského roku 2019 činila celková částka vyplacené finanční podpory ve vybraných učebních oborech výše 22 962 500,- Kč.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Úterý, Únor 25, 2020 - 00:15
V Pardubicích získala galerie díla za téměř čtyři miliony korun

PARDUBICE : Díla za téměř čtyři miliony korun získala galerie v Pardubicích. Východočeská galerie se v nákupech uměleckých děl soustředila na zaplnění citelných mezer v některých generačních celcích a na doplnění zastoupení výjimečných uměleckých osobností. V roce 2019 byla východočeská galerie za posledních několik let skutečně nejúspěšnější.

Autor: 
Jiří Krásenský
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Únor 24, 2020 - 05:30
Plošné Kácení stromů podél železničních tratí je nezákonné

PRAHA : Správa železnic prosazuje plošné kácení stromů podél tratí, avšak podle výroku Nejvyššího správního soudu je nezákonné. Výsek a výřez stromů umožňuje novela o drahách bez ohledu na to, zda skutečně hrozí pád stromu do železniční tratě. Nedávný rozsudek Nejvyššího správního soudu však plošné kácení stromů označil z preventivních důvodů jako nezákonné.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Středa, Únor 19, 2020 - 14:00
Jednání hejtmanů

PRAHA: Přerozdělení peněz zbývajících v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) na opravy krajských silnic, další jednání o změnách stavebního zákona i pomoc koronavirem postižené Číně – taková byla témata jednání Rady Asociace krajů ČR v úterý 18. února 2020 na Krajském úřadě Středočeského kraje.

Autor: 
TISKOVÁ ZPRÁVA
Datum zveřejnění: 
Úterý, Únor 18, 2020 - 14:30
Poničené čelní sklo automobilu

BRNO: Hlídky městské policie se včera odpoledne zabývaly neobvyklým případem. Operační středisko přijalo na lince 156 hovor od volajícího, který upozornil na ničení zaparkovaných aut v Husovicích.

Stránky

Subscribe to Tisková zpráva