Jste zde

Coronahelp

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 21:00

V prvním pololetí výrobce letadel dodal jen 70 strojů, meziročně tedy o 71 procenta méně. Od začátku roku získala společnost objednávku jen na 59 letadel a zákazníci 382 objednávek zrušili. Zrušené objednávky se týkaly zejména problematických letounů typu 737 Max. Konkurenčnímu Airbusu se dodávky snížily o 49 procent, tedy nejvíce za posledních 16 let. 

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 20:30

Služba Spotify je nyní k dispozici v Rusku a dalších 12 evropských trzích. Třináct nových trhů, kde byla služba Spotify spuštěna, zahrnuje Albánii, Bělorusko, Bosnu a Hercegovinu, Chorvatsko, Kazachstán, Kosovo, Moldavsko, Černou Horu, Severní Makedonii, Rusko, Srbsko, Slovinsko a Ukrajinu. "Spuštění služby otevírá brány téměř 250 milionům fanoušků, aby mohli, prostřednictvím platformy Spotify, začít objevovat novou hudbu z celého světa, a také umožní umělcům v regionu oslovit rostoucí počet fanoušků v globálním měřítku," řekl Gustav Gyllenhammar, viceprezident společnosti Spotify se zaměřením na zvyšování prezence na trhu a počet předplatitelů. Služba Spotify je k dispozici zdarma. Burzovní index NYSE: SPOT.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Červenec 16, 2020 - 19:45

Britskému prodejci módy se zvýšil díky koronaviru zisk, podobně jako mnoha dalším internetovým firmám. Asosu tržby ve čtyřměsíčním období do konce června vzrostly o deset procent na 1,01 miliardy liber. Společnost těžila z výhody uzavření kamenných obchodů v době protikoronavirových opatření. Firma Asos dodává své zboží i do České republiky.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Červenec 15, 2020 - 12:00

Propad do ztráty 116 miliard rublů v letošním prvním čtvrtletí hlásí ruský plynárenský gigant Gazprom. Firma dále uvedla, že se potýká s poklesem poptávky a cen na trzích kvůli koronaviru. Ve čtvrtletí meziročně společnosti klesly tržby o 26 procent na 1,7 bilionu rublů. Gazprom má největší zásoby zemního plynu na světě.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Červenec 14, 2020 - 18:45

Tento týden se v USA rozjíždí sezóna výsledků firem, s jejichž akciemi se obchoduje na burze. Očekávaný propad tržeb a zisků za minulé čtvrtletí pravděpodobně bude nejvyšším v historii. O číslech hospodaření za období letošního dubna do konce června by měly podat report velké americké banky - JP Morgan, Citigroup a Wells Fargo. V hledáčku analytiků jsou například i čísla o hospodaření aerolinek Delta Air Lines.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Červenec 1, 2020 - 20:30

Společnost Narkasa nedávno v Istanbulu spustila směnárnu kryptoměn a doufá, že již brzy umožní svým klientům provádět transakce ve 156 národních měnách. Podle Narkasa za posledních šest měsíců vzrostl počet lidí, kteří investují do kryptoměn o 20 %, a to zejména díky nedávnému poklesu globálních trhů.  Podle společnosti Narkasa je v současné době hodnota globální trhu s kryptoměnami téměř 265 miliard dolarů a každý den se uskuteční transakce v celkovém objemu téměř 70 miliard dolarů. Podle organizace Coinmarketcap, která sleduje trh kryptoměn, je v současné době na světě v provozu 314 směnáren kryptoměn. Nicméně většina těchto směnáren umožňuje nákup kryptoměn pouze za americké dolary nebo eura.