Jste zde

Články

Autor: 
Šárka Konečná
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Červen 3, 2024 - 22:30
Kolony v Brně

Nadšení, euforii a spoustu budoucích optimistických plánů vzbudilo v mnoha ohledech uplynulé MS v ledním hokeji. Není divu. Konalo se v Česku a a Češi zvítězili. Velká sláva, polní tráva a nastává střet s realitou.

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Květen 30, 2024 - 16:00
Závadné maso z Tesca

PRAHA: Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) dnes vydala varování pro spotřebitele před kuřecím masem, které se prodávalo v síti prodejen Tesco. Produkt původem z Ukrajiny měl datum spotřeby 15. dubna letošního roku.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Květen 30, 2024 - 14:15
Marek Wollner, FOTO: Marek Nový, archiv Marka Wollnera

Téměř čtvt století pracoval Marek Wollner v České televizi. Ta se od něj po skandálu, ve kterém ho bývalá kolegyně Markéta Dobiášová křivě obvinila ze sexuálního obtěžování, distancovala. Policie celý případ prošetřila a dospěla k závěru, že Wollner se nedopustil ani přestupku, natož trestného činu. Redaktor však zůstal pošpiněn. O celé kauze Marek Wollner napsal knihu s názvem Reportér na odstřel, a ta se nedávno objevila na pultech knihkupectví. Okamžitě se z ní stal bestseller a na jejím křestu v pražkém Luxoru vystoupila Dagmar Pecková a Michal Horáček.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Květen 29, 2024 - 15:00
Autor knihy Reportér na odstřel Marek Wollner

PRAHA: Snad nejznámější český novinář, dlouholetá tvář investigativního pořadu Reportéři ČT, Marek Wollner, znovu rozvířil vody. Po skandálu, kdy jej kolegyně obvinily ze sexuálního obtěžování a bossingu, se postaral o další aféru. Ve své nové knize Reportér na odstřel vypálil do politických řad.

 

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Květen 16, 2024 - 18:00
Těstoviny bez lepku, ilustrační foto

Přestože české vlády posledních několika let popisují Česko jako vyspělou zemi, hluboce se mýlí. To zejména v oblasti přístupu k lidem s potravinovými intolerancemi, jejichž počet rok od roku vzrůstá.

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Březen 7, 2024 - 10:15
Nevyhovující stánek s potravinami v Havlíčkově Brodě

HAVLÍČKŮV BROD: Na první březnový den nebude v dobrém vzpomínat prodejce sýrů a zabijačkových specialit, který měl tyto potraviny v úmyslu prodat na trzích v Havlíčkově Brodě. Závažným způsobem totiž porušil hygienická pravidla prodeje, zboží navíc neměl řádně označen. Jeho počínání nezůstalo bez povšimnutí veterinární inspekce a trhovci tak za prohřešek proti zákonu o potravinách hrozí sankce až do výše 50 milionů korun. 

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Středa, Únor 14, 2024 - 18:15
Líheň Studenec, ilustrační foto, foto: Líheň Studenec

STUDENEC: Další dvě ohniska ptačí chřipky na Třebíčsku dnes veterináři potvrdili v komerčním chovu slepic. Celkem je v nich na sedmdesát tisíc kusů drůbeže. Informoval o tom Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Celkově se tak jedná o čtvrtý a pátý chov, ve kterém se vysoce patogenní nákaza od začátku roku na území Česka objevila. Jde o dvě hospodářství společnosti Líheň Studenec, konkrétně o chovy ve Vanči a v Častonicích. 

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Listopad 21, 2023 - 20:30
Scaloppine di vitello

Zkracující podzimní večery přímo vybízí k tomu, abychom se sešli u stolu s rodinou a dali si jídlo, které zahřeje. Zvláště tehdy, pokud jsme se právě vrátili z lesní procházky a ještě nasbírali houbovou úrodu. Tento recept na přípravu telecího zahřeje nejen ústa, ale i srdce. Nejen geniální jednoduchostí, nýbrž dokonalým využitím podzimní zeleniny. 

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Úterý, Říjen 31, 2023 - 18:45
Veřejná debata Stop zápachu ze slévárny Heunisch

BRNO: Vztek, deziluze a beznaděj. To jsou nejčastější pocity těch, kteří se včera navečer zúčastnili veřejné debaty s názvem Stop zápachu ze slévárny Heunisch. Na schůzku, kterou zorganizoval petiční výbor, snažící se hájit zájmy obyvatel sídlišť sousedících se slévárnou, však nikdo z vrcholného vedení ani majitelů firmy nedorazil. Namísto toho společnost na setkání s občany hájil její advokát spolu s vedoucím výrobně technického oddělení. Zástupci Jihomoravského kraje nepřišli vůbec. Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich se omluvil jiným programem, zástupci Odboru životního prostředí svou účast zrušili na poslední chvíli.

 

Autor: 
Šárka Konečná
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Říjen 30, 2023 - 20:15
Domácí italský kečup

Nejste si jisti, jak zpracovat úrodu rajčat, která jste nestačili sníst, ale je vám líto je vyhodit?  Nevadí. Dnešní recept v našem magazínu vám poradí, jak jediněčně zpracovat rajčata do skvělého kečupu. 

Stránky

Subscribe to Články