Jste zde

Jednou větou

Volby by vyhrála koalice Spolu

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Neděle, Březen 12, 2023 - 15:30

Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězila by v nich koalice Spolu s jedenatřicetiprocentním ziskem a o půl procenta by předstihla druhé hnutí ANO. Vyplývá to z modelu Kantaru pro Českou televizi. Na třetím místě by se umístila koalice STAN a Pirátů (13 procent) a SPD (9 procent). KDU-ČSL by skončila před branami do Sněmovny. Do Poslanecké sněmovny by se pravděpodobně probojovala i ČSSD s pětiprocentním ziskem, což však kvůli statisticjé chybě není úplně jisté. 

Zemřel bývalý ministr zahraničí Jaroslav Šedivý

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pondělí, Leden 30, 2023 - 14:00

Bývalý ministr zahraničí, diplomat a historik Jaroslav Šedivý se zasloužil o odchod sovětské armády ze země i o vstup do NATO. Celý život se věnoval zahraniční politice, po revoluci vstoupil do služeb diplomacie, po invazi sovětských vojsk do Česka v roce 1968 byl vyloučen z komunistické strany, do níž vstoupil v lednu 1948. Musel nedobrovolně odejít z Ústavu pro mezinárodní politiku a ekonomii. Kvůli svým postojům strávil šest měsíců ve vazbě a poté byl podmínečně odsouzen za podvracení republiky. Zemřel v věku 93 let. O jeho skonu dnes informoval jeho syn Jiří Šedivý prostřednictvím ČTK.

Dlouhé fronty v Londýně

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Pátek, Leden 27, 2023 - 15:45

V Británii se začalo volit ve 12.00 místního času, tedy o hodinu dříve než v Česku. Jako první vhodila svůj hlas do urny česká velvyslankyně v Londýně Marie Chatardová. Úřad na twitteru uvedl, že „fronta před volební místností se tvořila už s hodinovým předstihem“.

Babiš by navýšil daně z hazardu

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Leden 26, 2023 - 20:45

Prohlásil to dnes v duelu s Petrem Pavlem vysílaném na TV Nova. Přitom právě Babiš dnes k účasti na hazardu vybízel na svém Twitterovém profilu. A to tak, že nabádal své příznivce, aby si vasdili na jeho výhru. "Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1000 korun a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 tisíc korun. Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp," napsal dnes na Twitteru.

Do volebních místností dnes vyrazí Češi volící v cizině

Autor: 
Inregion
Datum zveřejnění: 
Čtvrtek, Leden 26, 2023 - 13:00

Jako první se do volebních místností vydají dnes Češi v Argentině, Brazílii a Chile, kde začnou volby v 18:00 středoevropského času. Celkem budou ve světě otevřeny volební místnosti na 110 místech. V Česku se volební místnosti otevřou zítra od 14 do 22 hodin, v sobotu pak od 8 do 14 hodin.

Stránky